VYCHYTÁVKY PRO ČTENÁŘE

Za pár chvil nastanou dlouho očekávané prázdniny, které jsou dobou dovolených, poznávání nových míst, získávání nových vzpomínek a především vytouženého odpočinku. Mladí i dospělí se v tomto období mohou vracet k věcem a činnostem, na které přes školní rok nezbýval čas. Chlapci se začtou do dobrodružných příběhů, mladé čtenářky sáhnou po zamilovaných románech a dospělí vymění pracovní starosti za knihu, která jim poskytne klid a třeba i jiný, méně reálný svět.

Každý čtenář ví, že pro čtení je třeba mít dostatečný klid, zázemí a pohodlí, a pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří bez problému čtou v přeplněné tramvaji, bude se Vám hodit několik vychytávek!

DRŽÁK NA KNIHU

Nemůžete se doslova odtrhnout od rozečtené knihy? Praktického pomocníka najdete v stojanu na knihy, díky kterému si budete moci číst skoro kdekoli, kdykoli a při mnoha jiných činnostech. Stojánek drží stránky za Vás, takže se zbavíte nepříjemného listování a hledání rozečtené stránky, jakmile knihu odložíte.

PRAKTICKÁ ZÁLOŽKA

Často se stává, že Vás při čtení něco vyruší. Jste nuceni knihu zavřít a odložit. Pak se k ní vrátíte, hledáte, listujete, procházíte stránku za stránkou a stále nemůžete najít kapitolu nebo odstavec, u kterého jste skončili. Záložka do knihy Vám usnadní návrat do příběhu. Další výhodou je, že zároveň funguje také jako zarážka a stránky v knize se nebudou nepříjemně přivírat.

PRO VÁŠNIVÉ ČTENÁŘE

Spousta vášnivých čtenářů jistě zná situaci, kdy je kniha natolik pohltí, že hodiny ukazují pozdní noční hodiny a oni stále čtou a prožívají psaný příběh, jako by byli jeho součástí. Pokud upřednostňujete příjemné a intimní osvětlení místo světla, které ozáří celou místnost, vyzkoušejte lampičku na čtení, kterou umístíte kolem krku. Při nočním čtení Vám již nic nebude bránit!

PODĚLTE SE S NÁMI!

Patříte k vášnivým čtenářům? Jakými vychytávkami si usnadňujete čtení? Podělte se s námi na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).