NEBUĎ NIKDO, BUĎ NĚKDO – BUĎ ECO FRIENDLY!

Říká se, že zdraví je to nejdůležitější, co máme, ale kdo se stará o zdraví naší planety? Ruku na srdce, Země je v našich rukou a ne všichni se o ni staráme, tak jak by si zasloužila. Naopak jí spíše přitěžujeme obrovským množstvím odpadu, které denně produkujeme, a které pro svou dlouhou dobu rozpadu doslova sužuje naše životní prostředí. Planeta Země by měla sloužit všem lidem a ne jen nám, proto hleďme do budoucna a zajistěme dalším generacím čisté a krásné místo k životu.

NEZAVÍREJME OČI!

Věděli jste, že od 60. let se zdvacetinásobila světová produkce plastů? Věděli jste, že Česká Republika ročně spotřebuje až 20 tisíc tun plastového nádobí? Věděli jste, že ročně končí 8 miliónů tun odpadu v mořích a oceánech, kde ohrožuje mořské a následně i suchozemské živočichy?

Používáním ekologických výrobků odlehčíte přírodě a můžete být inspirací sobě samým i dalším lidem. Na naší přírodě a okolí záleží nejen jednotlivcům, ale k používání ekologických, nezávadných (eco friendly) výrobků se zapojují také nejrůznější kavárny nebo dopravci! Dobíjecí baterie, solární lampy, nákupní tašky a vychytávky do domácnosti jsou jen kapkou v oceánu výrobků a možností, jak pomoci přírodě.

EKOLOGICKÉ NAKUPOVÁNÍ

Plastové nákupní tašky nejsou v módě. Vrací se tradiční, praktické síťovky. Vydrží déle, udrží více a chrání naši přírodu. Obdobnou variantou je skládací taška. Vejde se do každé kabelky, unese až 15 kilogramů a investice do ní se Vám vrací již po několika použitích.

EKOLOGICKÉ VYCHYTÁVKY DO DOMÁCNOSTI

Ochrana přírody spočívá také v maximálním využití zakoupených výrobků. S vytlačovačem zubní pasty nezůstane v tubě ani kapka nazmar! Kovové brčko do pití šetří naši přírodu i finance. Po použití jej jednoduše opláchneme teplou vodou a znovu využijeme. Silikonový obal na potraviny zastoupí zbytečné množství obyčejných igelitových sáčků a hodí se pro skladování v mrazáku, ale i ohřívání v mikrovlnné troubě.

PODĚLTE SE S NÁMI

Používáte ekologické výrobky? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti s eco výrobky a vyjádřete svůj názor na ochranu naší přírody na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).