1. díl (vánoční seriál) JAK VYBRAT NEJEN VÁNOČNÍ DÁREK BEZ TOHO, ANIŽ BYSTE ŠLÁPLI VEDLE?

Letní počasí nás pomalu, ale jistě opustilo, a dovádění u vody a opalování je konec. My se teď musíme aklimatizovat na podzimní počasí a než se nadějeme, budou za dveřmi Vánoce! S nimi samozřejmě shon a chaos, který často vzniká proto, že nemáme vánoční dárky. Jak se vánočnímu chaosu vyhnout nebo ho alespoň trochu zmírnit? Buďte připraveni na nakupování! Zjistěte si včas, kdo co potřebuje, kdo po čem touží a co se komu hodí a získejte dobré tipy na dárky!

Nakupujte dárky s předstihem

„Příště začnu nakupovat dřív!“, tak tuhle větu jste si určitě někdy řekli a stejně jste ji následující rok nevzali tak docela vážně. Zkrátka nikdy není dost času, abychom začali s vánočními nákupy dříve, ale opravdu, včasná příprava se vyplatí. A kdo ji každoročně dodržuje, klobouk dolů!

Pro koho je dárek určený?

Nejprve si musíme ujasnit, koho chceme obdarovat a od toho odrážet výběr vánočního dárku. Je dobré poznat danou osobu blíže, abychom věděli, co jí udělá opravdu radost nebo co dobře využije. Obecně se má za to, že nakupování věcí pro ženy je jednodušší. Pokud u ženy nevíte, co k Vánocům, a sáhnete po kosmetice, určitě nic nezkazíte. Naopak většina žen se shoduje na tom, že vybrat vhodný dárek pro muže není vůbec jednoduché, a to dokonce ani v případě, že svého muže znají dvacet let a ví o něm vše. Proto však zavčasu pátrejte, co člověk, kterého chcete obdarovat, potřebuje nebo co si přeje. Netahejte z něj však informace násilně a vyhněte se záměrnému „sondování“, často stačí jenom poslouchat, o čem lidé mluví během přirozeného rozhovoru. Každý se občas, ať vědomky nebo nevědomky, zmíní o něčem, co by se mu hodilo, co se mu líbí, co se mu rozbilo a potřebuje nové, atd. Můžete se také zeptat těch, kteří danou osobu znají více než Vy.

Praktičnost nebo originalita?

Při výběru dárku berte ohled na to, zda obdarovávaná osoba upřednostňuje efektivitu a praktičnost, nebo má raději originální dárky, které kromě originality nebudou plnit žádnou další funkci. Nejlepší kombinací je samozřejmě praktický dárek, který je zároveň originální.

Pozor na překvapení!

Překvapení k Vánocům neodmyslitelně patří a ať si každý říká, co chce, překvapení jsou super! Ale pozor, nemusí to platit ve všech případech! Pokud někoho překvapíte tak, že mu nadělíte něco, co vyloženě nenávidí, stane se z kouzelného okamžiku noční můra. Právě proto se vyplatí znát Vaše blízké dobře a dopředu předpokládat, čím jim uděláte radost.

Nebojte se zeptat

Pokud jste s výběrem vhodného dárku už opravdu v koncích a nejste si jisti odkud čerpat inspiraci, zvolte metodu, u které se sice můžete rozloučit s okamžikem překvapení, zato budete mít jistotu, že pořídíte to, co si druhý opravdu přeje – jednoduše se ho totiž zeptáte, co mu máte koupit. Někdo tento způsob absolutně neuznává, na druhou stranu je velmi efektivní, a pokud nechcete investovat do vánočních dárků zbytečně, s touto metodou zajisté nebudete.

Uvedli jsme Vám nějaké rady a tipy, které můžete dodržovat při předvánočním nakupování a zmírnit tak chaos v tomto období, ale nezapomeňte, že ať nakupujete jakýkoliv vánoční dárek jakkoliv dlouho, znamená to, že máte někoho blízkého, a za to by stály i ty největší nervy a největší zmatky na světě. Přejeme úspěšné a včasné zahájení předvánočního shonu!

V dalším dílu našeho Vánočního seriálu si již ukážeme tipy na konkrétní dárky.

Řekněte nám, co si myslíte – Komentujte níže!

Začínáte si už lámat hlavu nad tím, co k Vánocům? Máte nějaké osvědčené tipy na dárky? Upřednostňujete praktické nebo originální dárky? Podělte se s námi o Váš názor v komentářích nebo na našem Facebooku!