1. DÍL (seriál Vychytaná domácnost) VYCHYTANÁ KUCHYNĚ

Můžeme říci, že kuchyně je středobodem domácnosti. Je to místo, kde se schází celá rodina a část domu, která je dveřmi do světa chutí a vůní. Aby kuchyně mohla plnit tyto nezbytné funkce, měla by být útulná a praktická zároveň. Paní domu nebo ,,domácí šéfkuchaři” by se v ní měli cítit pohodlně a mít vše po ruce. S pár vychytávkami to nebude problém!

POJMENUJ TO!

Základem úspěchu je organizace. Každá hospodyňka si zaslouží mít kuchyň uspořádanou, vše na svém místě a sklenice s tajuplnými přísadami pojmenované. Etikety na sklenice zabrání nepříjemným omylům a Vaše návštěva už nikdy nedostane osolený čaj. Čas, který byste ztratili hledáním správných přísad, můžete využít efektivněji.

POZOR, PÁLÍ!

Znají to snad všichni, kdo aspoň občas zavítají do kuchyně v zástěře kolem krku a s odhodláním vytvořit kulinářství skvost. Vše se Vám povedlo připravit a už jste ve fázi, kdy úspěšně vaříte, smažíte, zapékáte … Právě se chystáte vaše mistrovské dílo stáhnout z plotny nebo vytáhnout z trouby a v tom se zamyslíte, jak manipulovat s horkým nádobím.

To je ten lepší případ. V tom horším si už chladíte spálené prsty ve studené vodě. Silikonová chňapka je vychytávkou v pravém slova smyslu. Ochrání Vás před popálením a protiskluzový materiál zajistí, aby Vaše delikatesa zůstala tam, kde má. Díky magnetu chňapka drží na lednici nebo troubě a budete ji mít stále při ruce.

Pokud potřebujete chránit Vaše prsty a ruce delší dobu řešení nabízí silikonový držák na pánev. Rukojeť už nebude pálit ani vyklouzávat.

DRŽÁK NA HOUBIČKU

Máme uvařeno, rodina spokojeně sedí u stolu a hoduje. Kuchyní se nese smích a vůně. Okamžik a pohodu v tuto chvíli zkazí jedině pohled na spoustu neumytého nádobí. Když se konečně najde někdo, kdo sebere odvahu a postaví se ke dřezu, zákon schválnosti na sebe nenechá dlouho čekat. Houbička na nádobí je úplně na dně pod vším tím nepořádkem! Tomu můžete zabránit díky držáku na houbičku, který je opatřen přísavkou. Houbička na nádobí se Vám už neztratí z dohledu.

PODĚLTE SE S NÁMI!

A jakou vychytávku do kuchyně jste si oblíbili Vy? Podělte se s námi na našem Facebooku nebo v komentářích.